Jezírko, jako ozdoba zahrady

Proč bychom měli vůbec přemýšlet nad zahradním jezírkem? Pokud máme na své zahradě hodně místa a chceme ho nějak využít, jednou z možností je vybudování jezírka. Může jít o jedno nebo více malých jezírek nebo tůněk nějak společně propojených, s vodní vegetací dle vkusu každého, nebo můžeme mít velké koupací jezírko s krásně čistou vodou o ploše i několik desítek metrů čtverečních. V každém případě je to zase část přírody, kterou můžeme mít u sebe doma, je opravdu krásné vyjít ráno ven nakrmit těch pár rybiček, co nám tam plave a jenom v klidu sledovat vodu, poslouchat šumění vody na vodopádku, kterým nám přitéká voda. Tímto si můžeme u sebe doma vytvořit opravdu krásné a velmi uklidňující odpočinkové místo, kde si můžeme v klidu posedět při krásném dni, nejlépe s osobou, kterou milujeme, no, hned je život krásnější.

žába, prustka obecná

Budování zahradních jezírek se stává v poslední době čím dál tím víc populárním. Hodně lidí nad nimi přemýšlí, nebo je již má. Bylo založeno mnoho nových firem, které se tímto oborem zabývají, ať už jde o návrh, realizaci, nebo poté i následnou údržbu.
kapr, krmení, jezírko

Když už se rozhodnete si nějaké to jezírko vybudovat, doporučoval bych se poradit s někým, kdo jezírko má již delší dobu a může vám s ním hodně pomoci. Pokud se o svojí zahrádku staráte rádi sami, doporučil bych vymyslet si a udělat jezírko sám, sice vám to zabere delší dobu, ale pořád děláte na svém a přesně tak jak chcete. Samozřejmě, že pokud se rozhodnete pro velké koupací jezírko, tak už by bylo lepší si na to pozvat specializovanou firmu.

Malá jezírka mají výhodu v tom, že se kvůli tomu nemusí žádat o stavební povolení, ale pozor pro velká koupací jezírka už je nutné ohlášení stavby na stavebním úřadě a s tím potřebné dokumenty, které vám musí dodat oprávněná osoba.

Takže pokud si uděláte sami menší, nebo tůňku, bude to jistě hezké zpestření vaší zahrádky a pokud budete chtít něco většího, už to bude o něco složitější a samozřejmě i dražší.