Kouzelná třída – čtvrtý rok – počtvrté s vílou Jasmínou

Jasmína je kouzelná víla, ale nyní má jen omezené možnosti. Do světa lidí se bohužel momentálně vrátit nemůže, a tak je jediná možnost, jak být ve spojení se svými žáky, které měla – kouzelný provázek. Děti ji dokonce mohli navštívit v její vílí říši, ale nyní nastal dost vážný problém. Přišly prázdniny mezi třetí a čtvrtou třídou a provázek se zničehonic ztratil. Kromě toho zmizel i kouzelný polštářek, který dětem pomáhal, když je učitelé zkoušeli ústně.
paní učitelka
Děti Maruška, Petr, Adélka, Sára a Oskar to s panem učitelem nechtěli nechat jen tak. Ovšem jak to všechno ale začalo. Děti chodili normálně do školy, ale život se jim změnil, když se znenadání objevila nová paní učitelka. Ze začátku to bylo všechno úplně v pořádku, ale děti postupem času zjistili, že to není jen tak nějaká obyčejná paní učitelka, ale víla. Navíc uměla kouzlit. Předtím než přišla, tak děti byli dost zlobivé, ale najednou ne.
Prostě to nešlo. Učení jim také najednou nedělalo problémy, protože co se naučili, to jim už v hlavách zůstalo. Tím pádem se během zkoušení psali do notýsků a žákovských knížek samé jedničky. Dokonce to tak bylo i u žáků, kteří jinak nosili úplně běžně pětky. Jasmína byla navíc i hodná. Učila je jak v první, tak i ve druhé třídě. Pak se všechno změnilo. Víly nemohou být v lidském světě neomezeně, tak se i Jasmína musela vrátit do svého světa.
Děti se s tím holt nějak už dokázali smířit, i když jim to bylo líto. Ve třetí třídě nahradil Jasmínu pan učitel Nový. Sice neuměl čarovat, ale to se vykompenzovalo tím, že byl na děti také moc hodný. Dokonce právě i on se byl s dětmi podívat za Jasmínou v její říši. No, a pak byly prázdniny, které utekly jako voda a už tu byla čtvrtá třída. Děti se dostavili do školy v plném počtu a už se čekalo jen na pana učitele Nového.
I pan učitel na Jasmínu často vzpomínal a byl jí vděčný za její kouzelné dárky, které dětem i jemu pomáhali při učení. Chtěl jí poděkovat a tak se hned začal pídit, kde má kouzelné pomůcky. Přes prázdniny si je nevzal domů, tudíž museli zůstat tím pádem ve škole. Kouzelnou křídu našel, to bylo v pořádku. Ovšem kouzelný polštářek najít nemohl. Nechával ho uložený vzadu ve skříni, ale nyní tam nebyl. Všechno ostatní jako sešity, papíry, to tam zůstalo, ale polštářek nikde.
školní třída
Hledal všude možné, ale nic nenašel. Dokonce ho napadlo, jestli si ty věci víla Jasmína nevzala zpátky, ale to by mu snad řekla, tedy aspoň si to myslel. Nakonec se rozhodl, že se jí přímo zeptá, a tak si šel pro kouzelné klubíčko. Ovšem ani to tam nebylo, a to už bylo panu učiteli dost podezřelé. Do kabinetu přišla kolegyně pana učitele a nevěřícně zírala na ten nepořádek.