Parametry pro výběr sedací soupravy

Sedací souprava je rovněž designovým doplňkem vybavení bytu či domu. Pro výběr adekvátní a kvalitní sedací soupravy je třeba věnovat zvýšenou pozornost několika směrodatným ukazatelům. Jen vhodná sedací souprava splní účel. V opačném případě při unáhlení a zakoupení nevyhovující sedací soupravy by výsledkem byl potenciální negativní vliv i na zdraví.
 stůl u okna

  1. Velikost – před pořízením sedací soupravy je důležité neopomenout podstatu, kolik osob bude používat, nejde jen o členy domácnosti, ale v úvahu je třeba vzít i četnost návštěv co do počtu, dle toho se bude dále odvíjet výběr, zda-li postačí dvojsedačka a dvě křesla náležející či bude třeba vybírat mezi vícemístnou rohovou sedací soupravou.

 

  1. Skladnost –  rohové soupravy jsou ideální jak pro početnější sešlost osob, ale rovněž do menších obývacích pokojů, jelikož nezabírají mnoho místa, adekvátní variantou jsou rovněž rozkládací soupravy, kdy ze sedací soupravy máte během pár sekund komfortní spaní pro dvě osoby a bonusem jsou využitelné úložní prostory.

 sedací souprava

  1. Kvalita a intenzita materiálu – nejčastějším typem materiálu je kůže a textil, dostupné jsou v odlišných kvalitách, které mají vliv i na cenu, kůže je populární, elegantní a k dispozici v široké škále barev, negativem pro kůži je v podobě přímého slunečního záření či v blízkosti tepelného zdroje. Materiál z textilie nabízí rozsáhlou nabídku rovněž barev, ale též i vzorů. Na trhu jsou sedací soupravy potaženy kvalitním materiálem, jenž je snáze udržovatelný i umyvatelný vodou. Značnou předností a to především tam, kde jsou i nejmenší uživatelé sedací soupravy, jsou potahy, které je možno sundat a nechat vyčistit.

 

  1. Výplň sedací soupravy – prioritou je sedací souprava poskytující komfort, ideální je zlatá střední cesta – tj. sedačky se střední tvrdostí a mající dobrou oporu zad při sezení, je třeba brát zřetel na výšku části pro sezení.

 kulatý stůl u gauče

  1. Barevné provedení – náleží mezi podstatné kritérium při výběru, sedací souprava by měla sloužit po dobu několika let, barvu je třeba volit na základě citu a vhodnosti do interiéru, mělo by jít o designový prostředek ladící s danou místností – jako jsou zdi, nábytek i doplňky. Je dobré mít na paměti, že někdy lesklý povrch značně odráží světlo a naopak matné a tmavé plochy nemusí působit až tak tmavě.