Příživníci a proč je těžké vyjít s financemi

Není velké rodiny bez někoho, kdo si rád pospí, když nemusí tak nic neudělá, a ještě je rád, když mu starý rodič povleče postel. Mluvíme o moderních příživnících, tedy „velkých“ dětech, které jsou ve svých čtyřiceti a stále bydlí u svých rodičů. Může to být z různé příčiny, například že je opustila manželka či manžel, stalo se něco anebo se zkrátka ocitli na prahu chudoby a bylo třeba „krátkodobého“ řešení. Takovéto řešení je více než krátkodobé, to je totiž nová doba. A pozor! Nejsou to ti dvacetiletí a třicetiletí, ale všechno je to ta stará škola, vychovaná minulým režimem a pěkně odkojená na nic nedělání ve ztroskotaných fabrikách.
malý komár

Jak poznat příživníka

Jakmile je vám přes šedesát a je vám divné, proč si ten váš synáček či dcerka nechce najít práci, byť jí a koupe se za vaše peníze, můžete splňovat naprosto klasický příklad rodiče, který za svou dobrotu přichází pomalu na žebrotu. Důchod jako zdroj financí pro celou rodinu, to je to největší lákadlo, které je jako mucholapka pro všechny tyto individua, které sice mají vysoké školy a tituly a staří rodičové si pochvalují, jak oni mají doma doktory, ale které tak maximálně sedí doma, pijí pivo a nadávají na internetu.
peněženka a lupa

Horší než příživnictví

Lépe se utrácí, když máme hodně, ještě lépe se utrácí, pokud to je za cizí. Jenomže u utrácení a usídlení se v cizím se tady nezůstává. Ve spoustě případech totiž finanční závislost jde ruku v ruce s prvními slůvky o domově důchodců, o tom, že je nutné rodiče vystěhovat do komůrky, protože kde by bydleli partneři a nový pes? Spousta „chlebodárců“ se nakonec stává vězni ve vlastním bytě, sice jsou šťastní, že je nikdo nežene do domova, zato se stávají zdrojem financí „zadarmo“. A o tom by mohlo vyprávět možná až příliš lidí v naší republice. Finanční závislost není nic, čím by se někdo chlubil, ale pomalu se rozlézá jako mor v našich domácnostech.