Sprchový kout na zahradě

Co vše budeme potřebovat
Základem každého sprchového koutu je pořídit vhodnou podlahu, v tomto případě určitě dlažbu. Měla by být určena na venkovní použití, aby jí nezdolal první mrazík. Důležitý je také odtok vody, abyste ze sprchového koutu neměli nakonec vanu. Na zahradě to však není až takový problém, přece jenom všude kolem je tráva.
tekoucí voda ze sprchy
Samotný sprchový kout můžete vytvořit zděný nebo např. z rákosu. Je jen na Vás, jaký materiál zvolíte. Na konec nezapomeňte na závěs, který Vám zajistí potřebné soukromí. Nezapomeňte ani na protiskluzovou podložku, aby byl pro všechny členy Vaší rodiny bezpečný. Vhodný pomocník pro Vás může být i noční svítilna. Budete si tak moc užívat vodní radovánky i za svitu měsíce, a to je už opravdový zážitek.
vodní zdroje
Solární sprcha
Dobrá volba je pořídit si solární sprchu, která není nijak složitá na zabudování. Výhodou je, že si jí můžete pořídit i na chatu, kde nemáte zavedenou elektřinu – bude Vám stačit přívod vody. V zásobníku se voda jednoduše ohřeje slunečním zářením, takže Vám postačí alespoň trochu dobré počasí. Na výstavbu sprchového koutu volte slunečné místo, které je kryté před větrem a deštěm. Výrobci na trhu nabízejí velké množství solárních sprch, stačí si jen vybrat. Cena se pohybuje kolem 1500 Kč výše.
sprchování ženy
Závěsná sprcha s ponorným čerpadlem
Pokud se na Vaší zahrádce chcete osvěžit jen občas, může Vám klidně postačit závěsná sprcha. Funguje na jednoduchém principu, stačí ponořit čerpadlo do nádoby s vodou. Je to taková kampingová sprcha, kterou můžete použít naprosto všude, je zde však nutný přívod elektřiny. Cenově se pohybuje od 600 Kč výše. Sprchový kout na zahradě si možná tak oblíbíte, že už se nebudete chtít sprchovat nikde jinde. Večerní koupel v záři zapadajícího slunce nebo ranní, při které si poslechnete zpěv ptáků – to je jako ráj na zemi.