Virtuální měna Litecoin

O kryptoměnách se často mluví, ale ví se toho poměrně málo. Často lidé slýchají o bitecoinu, představí si pod tímto názvem nějakou virtuální měnu, ale to je asi všechno. Mnozí už nevědí, že další podobnou kryptoměnou je také litecoin.

binární systém

Jak těžit litecoin, je poměrně jednoduchá otázka. Odpověď na ní je podobná odpovědi, jak se těží bitecoin, takže pokud jste slyšeli o bitecoinech a jejich těžbě, pak vám je hned jasné, že k těžbě Litecoinu budete potřebovat také speciální zařízení. Jedná se o podobný princip jen s tím rozdílem, že bitecoin používá aktivní algoritmus SHA-256, kdežto Litecoin se pohybuje na bázi algoritmu Scrypt. Proto také minery, které si pořizujete za účelem těžby této kryptoměny, jsou často označovány jako Scrypt minery.

  • Těžba se skládá ze základního přístroje. Ten je podobný běžnému PC, ale je vybaven přesnými komponenty, které se specializují na těžbu této kryptoměny. Toto zařízení se běžně nazývá LTC miner. V mnohých případech je již dodáváno jako kompletní celek, takže si jej nemusíte složitě vlastnoručně sestavovat doma. Jakmile jej nainstalujete, pak můžete okamžitě těžit. Díky tomuto speciálnímu zařízení můžete těžit bez obav a s vysokou efektivitou.

kariéra podnikatele

Efektivita těžby aneb vyplatí se to?

Jaké parametry jsou základem pro úspěšnou těžbu?

  1. Výkon těžebního zařízení.
  2. Bereme v potaz také cenu elektrické energie.
  3. Dalším faktorem jsou vložené investice od samotného prvopočátku do veškerého vybavení.
  4. A v neposlední řadě efektivita těžby.

pronájem počítače

Všechny tyto parametry stále zhodnocujeme. K vyhodnocení, jestli je naše těžba ještě stále efektivní se používá takzvaná Litecoin kalkulačka. Pomocí tohoto specifického kalkulátoru zjistíme, jestli těžíme výhodně a jestli se nám to stále vyplatí. Zhodnocují se zároveň již zmíněné parametry. Pomocí tohoto nástroje také zjistíte, jestli vůbec chcete zažít těžit. Pokud jste ještě na vážkách a zatím se o tuto virtuální měnu zajímáte jenom povrchově, pak se zde přesvědčíte. Kalkulačka vám totiž ukáže veškeré částky, které budete těžit.