Zažijte pohled z ptačí perspektivy na svět

Nikdy jste neletěli? Nebo letěli, ale už je to dávno? Tak věřte tomu, že vyhlídkové lety jsou ty pravé právě pro vás! Nemusíte kvůli tomu chodit pouze na letecké dny, kde obvykle máte možnost se proletět. Můžete si domluvit i soukromý let.
malé letadlo

Vyhlídkové lety letadlem (případně vrtulníkem)

Máte dvě možnosti. Buď přijdete na letecký den, kde vyhlídkové lety pořádají, nebo můžete zvolit soukromý vyhlídkový let dohodnutý s prostředkovatelem, který tuhle službu nabízí. Obvykle jsou to letecké školy a letiště.
Pokud zvolíte soukromý vyhlídkový let, lze dohodnout trasu, kterou chcete vidět z ptačí perspektivy. Samozřejmě jsou i trasy, které nabízejí, takže nabídka lokalit je pestrá. Až budete sedět v letadle, budete cítit proudění vzduchu a stoupání či klesání. Pro ty, kteří letí poprvé, bude to velký zážitek.

Vírník. Zažijte kontakt se vzduchem za letu.

Vírník byste mohli přirovnat k menšímu vrtulníku, protože svým vzhledem je mu podobný. Pro začátek je dobré vyzkoušet vyhlídkový let, a pokud vás to ohromí na tolik, lze se přihlásit na kurzy pro pilota vírníku. Můžete s ním nejen létat po České republice, ale také do zahraničí. Jsou dva typy vírníků. Jeden má kokpit uzavřený a ten druhý typ otevřený. Což znamená pro vás větší zážitek se vzduchem, neboť proudí kolem vás.
double decker

Pilotem na zkoušku                                                             

Nemáte dostatek financí na uskutečnění vašeho snu? Nevadí, protože se můžete stát pilotem alespoň na jeden den. Dnes už letecké školy nenabízejí pouze výuku nových pilotů, kromě toho najdete v ní nabídku stát se pilotem na zkoušku. Budete řídit letadlo pod dohledem zkušeného instruktora. Na briefingu vás seznámí s řízením daného letounu a s obsluhou jeho přístrojů včetně letových režimů. Můžete si vybrat letovou trasu z navrhovaných nabídek nebo dle přání a domluvy vytvořit letovou trasu. Letová doba se pohybuje zhruba mezi 40 – 60 minutami. Teoretická část zabere 45 minut. Tak s chutí do toho!