Aby bylo kde bydlet

Mít vlastní bydliště, a to pochopitelně ne to úřední s adresou na radnici, je přáním každého z nás. Je to přání, které už se mnohým z nás různými cestami splnit podařilo, ovšem současně i přání, které v případě početných našinců stále ještě čeká na splnění. A kdy se toto těm posledně zmíněným splní? To záleží na mnoha nejrůznějších okolnostech.

Aby se mohl někdo někde spokojeně zabydlet, musí si pochopitelně nejprve ujasnit, o jaké že bydlení vlastně stojí. Protože je tu nesčetně různých alternativ, z nichž má každá svá plus i mínus. Někdo se tak spokojí s nájemním bydlením, zatímco jiný upřednostňuje spíše bydlení ve družstevním objektu nebo rovnou ve vlastním. A je pochopitelné, že kdyby to záleželo jenom na našincích samotných, chtěl by mít svůj vlastní byt nebo dům každý.

polská mince

Jenže problémem je u vlastního bydlení skutečnost, že si ho lze pořídit výlučně za hodně velké peníze, jež naprostá většina našinců pochopitelně nemá. A kdo nemá peníze, ten si ani byt, ani dům nekoupí. Protože čím by zaplatil, že?

I když ono to vlastně i v podobné situaci zařídit jde. Existuje přece i nebankovní hypotéka na bydlení, která umožňuje získat peníze na koupi nemovitosti i těm, kteří na podobnou záležitost vlastní zdroje nemají. Člověk si tu prostě zažádá a splní-li podmínky, potřebné prostředky získá.

polská dvoustovka

A jak že se podobná hypotéka sežene? Jde vlastně jenom o to, aby zájemce kontaktoval onu nebankovní společnost, dohodnul se na podmínkách, zaručil se za řádné splácení zástavou nemovitosti a prokázal, že bude mít z čeho hradit splátky.

I jenom to zmíněné tu stačí. Není třeba se hroutit při představě, zda budou žadatelovy příjmy shledány jako dostačující, není třeba se bát záznamu v registrech dlužníků či jiných stinných stránek. A to činí právě tuto hypotéku zajímavou pro mnohé z těch, kdo by chtěli vlastní bydlení, ale nemají na něj.