Běhání: Proč nás tolik bolí nohy?

Každý z nás se již minimálně jednou snažil odhodlat k jakémukoliv sportu, protože zkrátka sportem ku zdraví a abychom si alespoň trochu udrželi štíhlé linie a zdravé postavy, je třeba pro své tělo něco dělat i formou cvičení či posilování. Nejtěžší je právě se přinutit k tomu, abychom něco začali dělat, protože ten začátek, a to teprve uvědomění, že tedy začneme cvičit, je nejlehčí, protože každý má na jazyku a dost lidí to potom nesplní právě proto, že se později k onomu činu neodhodlali. Proto tento krok bývá nejhorší, při něm mnoho lidí odpadne.

běhání

Hodně lidí se rozhodne, že začne běhat. Běhání každý známe a pokud ne, asi jsme přiletěli odněkud z vesmíru. Běhání si mnoho lidí vybírá kvůli tomu, že je velmi nenáročné pro vybavení a místo konání, protože vás prakticky skoro nikdo nemusí trénovat, můžete běhat kde chcete a jediné, co potřebujete, je sportovní oblečení, které má v dnešní době už skoro každý a také nějaké tenisky na běhání, které se dají koupit velmi za levno a pokud ne, tak určitě dobrá investice je investovat do svého zdraví a něčeho, co vám pomůže zdraví dosáhnout. Někteří si pak kupují chytré sportovní hodinky, různé ledvinky, držáky na telefon, závaží, ale to jsou potom takové přídavky, na které hold lidé myslí, až když už mají nějaké ty kilometry za sebou.

Toto všechno je sice pěkné, ale teď přichází největší kámen úrazu – odhodlání se k tomu, že TEĎ právě jdu běhat. Pokud se k tomu člověk přeci jen z nějakého důvodu odhodlá (třeba se na sebe podívá do zrcadla) a vyběhne do přírody, do ulic, zkrátka kdekoliv, kde je možné běhat, odradí ho dost možná nepříjemná bolest v nohou. Je to velmi častý jev, jedná se dá se říci až o takové křeče, které vás sužují a nemůžete zkrátka dál běhat. Proč k tomuto dochází?

lýtka

Jedním z důvodů může být to, a velice často toto je právě důvodem, že vaše tělo zkrátka není na běh zvyklé a není zvyklé spotřebovávat najednou tolik energie. Do vašich svalů se začne uvolňovat kyselina a ta způsobí tuto bolest, tyto křeče. Je to přirozený jev a nechte vaše tělo si na běh zvyknout. Dalším důvodem může být nekvalitní výběr bot. Zkrátka boty, které jste si vybrali nejsou buď na běh, nebo nejsou ty pravé pro vaši nohu. Třetí možností může být to, že neumíte běhat. K vyřešení tohoto problému si přizvěte trenéra a správně dýchejte. Všechny tyto problémy se dají vyřešit. Sportem ku zdraví!