Elektro revize odhaluje i nebezpečné momenty

Elektrické rozvody jsou svým způsobem časovanou bombou, jestliže podceníme některé skutečnosti. Vzhledem k tomu, že průchod elektrického proudu není ani cítit, ani slyšet či vidět, musíme se spoléhat na různé detektory, čidla, snímače, přístroje a v první řadě na perfektně provedené kabeláže a instalace všech prvků v domácnostech i ve firmách.

elektrikář při práci

Zda se vyskytuje v elektrických rozvodech nějaká závada, je někdy stěží odhalitelné pro amatéra, který spoléhá na své smysly nebo přímo na ztrátu funkčnosti elektrických spotřebičů, v takových případech se může problém vyskytnout kdykoli, a leckdy i v tu nejméně vhodnou dobu. Profesionální elektro revize s cenou stanovenou ve firemním věstníku, se naopak stará o to, aby se problémům předcházelo i v okamžiku, kdy se zdá být všechno v bytě v pořádku, elektrické rozvody jsou sice nové a zdánlivě bezproblémové, ale kdesi v zásuvce či rozvodné krabici je zkratovaný obvod, špatně dotažené šrouby v kontaktech mohou vyvolat vznik elektrického oblouku a následného ohniska požáru.

nářadí elektrikáře

Stačí docela málo a váš byt se může proměnit ve spáleniště, přitom by pomohlo včas zajistit kontrolu ze strany odborníka, zvláště tehdy, máte-li tu možnost doslova při ruce. Představte si situaci, že byste se dvacet, třicet let stále spoléhali na perfektně odvedenou řemeslnou práci, ovšem za tu dobu se může mnoho věcí změnit.

A co elektro revize odhalí?

Rozvody šité horkou jehlou – revizní technici mohou odhalit nekvalitně odvedenou řemeslnou práci nebo dokonce amatérské „dodělávky“, různé smyčky, odbočky, nastavení, např. nevhodným průřezem vodičů. Mohou poukázat i na nevhodně položené prodlužovací šňůry, rozmístěné zásuvky atp.

Stará vedení v hliníku – v některých bytech či domech jsou stále hliníkové kabely potažené původní izolací z padesátých či šedesátých let minulého století, kdy byl hliník levným a dostupným materiálem pro elektroinstalaci. Tehdy byly platné jiné normy, ale hlavně spotřebiče s nižším příkonem a mnoho současných spotřebičů, např. sporáky, již stávajícímu vedení v hliníku nemusí vyhovovat.