Google

Tato společnost s miliardovým rozpočtem vznikla stejně jako všechny jí podobné v obyčejné garáži. Během studia ji založili dva studenti Sergey Brin a Larry Page. Řekli si totiž, že na internetu by bylo potřeba urovnat informace tak, aby byly snadno k nalezení.
V době, kdy vznikla jejich myšlenka vytvořit lepší vyhledávač, existovaly již nějaké takové stránky, které uměly internet procházet a stránky skutečně vyhledávat. Prohledávaly textové řetězce jednotlivých webů a ty poté řadili podle toho, kolikrát se na oné stránce objevovalo jedno jediné konkrétní vyhledávané slovo.
lupa na google
Googlení však funguje jinak. Weby jsou řazeny podle toho, z kolika jiných stránek je na ně odkazováno. Čím více je odkazů na konkrétní web v internetu, tím výše je pak ve vyhledávání.
Tato mezinárodní korporace se však zabývá také jinými obory informačních technologií. Vlastní jedno z největších cloudových uložišť na světě, možná úplně největší ze všech, na který každý den přibývají nepředstavitelná kvanta elektronických dat.
tablet v restauraci
Soubory uživatelé nahrávají svoje, případně je vytvářejí přímo v online prostředí. K dispozici jsou dokumenty, kalendáře, prezentace, poznámky, tabulky, weby a spousty dalších aplikací, které můžete zdarma využívat. Existují také aplikace, které do tohoto cloudu zálohují soubory, hlavně však fotky a videa. Pod celý koncern pak patří i další služby, jako například You Tube a další známá média.
Google však nemůžete jen tak používat úplně po celém světě. Například v Číně je naprosto zakázaný. Na jejím území sice fungoval, ale i tato jeho „verze“ musela být cenzurovaná a ukazovala realitu podle tamních zákonů velmi zkreslenou.
google
V dnešní době je pak Google mocnou zbraní. Díky personalizované reklamě a souborům cookies je možno dopátrat spousty informací o každém z nás. Musíme této společnosti důvěřovat, že naše data nezneužije.