V jakém stylu chcete bydlet

Chystáte se zařídit nový byt a nevíte v jakém stylu? Nastudujte si nejdříve, co je pro každý styl typické. Každý se totiž vyznačuje typickou vlastností, která ho odlišuje od stylů jiných. Můžete se inspirovat v časopisech o bydlení nebo vám poradí bytoví designeři.
květiny na dřevě
Jaký styl by vás mohl lákat?
Pokud jste nakloněni přírodnímu stylu a nábytku z přírodních materiálů, pak pro vás bude vyhovující venkovský styl.
Vyznačuje se především nábytkem vyrobeným z masivního dřeva. Dominují přírodní barvy. Textilní doplňky jsou s květinovými vzory. Často je využívaný kanafas nebo patchworkové doplňky. V kuchyni naleznete keramické a smaltované doplňky. Ideálním doplňkem venkovského stylu jsou kachlová kamna. U těch, ale počítejte s vysokými finančními náklady na pořízení. V designu dřeva bývá zpravidla zařízena i koupelna.
Maličko odlišný je romantický venkovský styl. V interiérech jsou používány jemné pastelové barvy. Nábytek je nejčastěji bílý, kombinovaný s ozdobnými kovovými detaily. Tento styl více směřuje ke stylu francouzského venkova. Dalším znakem jsou vzory s růžemi a drobnými květinovými motivy na textilních doplňcích. Na ostatních bytových doplňcích najdete podobný květinový dekor. Jedná se o styl spíše romantický, který je líbivý zvlášť pro ženy.
česnek v kuchyni
Naprosto odlišný styl, je minimalistický. Jen stěží najdete v takto zařízeném bytě větší množství dekorací, deček a různých zaplněných poliček. Styl je to vzdušný a jednoduchý. Preferují ho hlavně mladí lidé. Vyznačuje se čistými liniemi bez zbytečných ozdob. Na někoho tento styl může působit neosobně nebo studeně. Zapříčinit to mohou i použité barvy. Nejčastěji se využívají odstíny šedé. Základní barvou je, ale vždy bílá. Nábytek je nejčastěji kovový, kombinovaný se skleněnými prvky. Moderní je i použití betonových doplňků. Nikdy nejsou používány barevně vzorované textilie.