Jak na perfektně čistý čalouněný nábytek?

Říkáte si, že by nebylo od věci provést kompletní vyčištění všeho čalouněného nábytku, doma nebo v kanceláři? To máte veliké plány! Nicméně není to nemožné. Samotný proces chce hodně času a energie, ale je možné si vše pečlivě rozplánovat a postupovat po jednotlivých kouscích tak, abyste dosáhli kýženého dokonalého výsledku!

Co všechno můžete považovat za nábytek, které je vhodné tímto způsobem vyčistit? Jedná se o všechny pohovky, křesla, sedačky a ušáky ve vašem obýváku. Přesuneme-li se do ložnic a dětských pokojů, nesmíme zapomenout na matrace. Pokud se hodláme věnovat čištění i v pracovně nebo kanceláři, pak bychom se měli soustředit na kancelářská křesla.

vysavač na koberci

Jak vlastně bude samotný proces probíhat a co k tomu budeme potřebovat? Nesmí nám jistě chybět speciální čistidla a extraktory. To, zda budeme provádět tuto činnost pomocí páry nebo bude potřeba použít chemické prostředky, záleží vždy na způsobu znečištění daného kousku nábytku.

Budete nejspíše překvapeni, kolik nečistot a prachu je ve vaší domácnosti uvězněno, a zejména právě v tomto typu nábytku. Kouřilo se někdy v místnosti, kde byl nábytek postavený? Nebo jej máte z druhé ruky a nevíte, kde se předtím pohyboval? Tím spíše byste měli zvážit důkladnou údržbu veškerého čalounění. Má totiž ve zvyku nasávat všechny nečistoty, prach, pachy a tekutiny jako houba a obsahem svých vláken vás může dovádět dlouhodobě k šílenství.

chlapec u okna

Doporučujeme věnovat se udržování čistoty vašeho nábytku alespoň dvakrát ročně. Nábytek není bohužel ani v dnešní době stále levná investice, a proto se nevyplatí každou sezónu kupovat nový gauč. O mnoho lepší je rozhodnutí, nechat jej důkladně pročistit a provonět nebo v nejhorším případě přečalounit.

Vyděsili jsme vás výčtem všech těchto aktivit? A co teprve vaše podlahy a zejména koberce? Nezoufejte, nejste na to sami. Na veškeré čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ existuje mnoho schopných firem, kteří vám rádi pomohou a svou odborností daleko převýší vaše domácí pokusy.