Večery bez elektřiny

Když přijde bouřka, dost často dojde k výpadku elektřiny. V takových chvílích musíte najít něco, jak sami sebe zachráníte od nudného večera. Stejně tak je zapotřebí, abyste zabavili i své nejbližší.
Hraní karet může být na jednu stranu obtížné, ale na stranu druhou užitečné. Stačí, pokud si na stolek postavíte několik svíček a zapálíte je. Nahradí to pro vás zdroj světla, budete mít možnost vidět, jaké karty držíte v ruce a zabavíte tím nejen sebe, ale i celou rodinu.
Naši předci, ještě, než přišla elektřina, své večery trávili u petrolejových lamp, drali peří nebo si vyprávěli historky. Právě i vy si můžete vyprávět historky, ať už z minulosti, co si pamatujete, nebo si vymýšlet strašidelné příběhy.
duch, strašidelné, schody
Jestli se nebojíte a máte pro strach uděláno, jste ve skupince více starších lidí, není nic jednoduššího než si rozestavět svíčky, chytnout se za ruce a zkusit si vyvolat ducha, který by ale měl být někoho, kdo vám nebude pak škodit. Je to už takový risk a používá se to jako zábava pro večery mezi mladými.
Anebo můžete zkusit hru na ochutnávání. Stačí nakoupit jeden druh potraviny od pěti různých výrobců. Například pomerančové minerálky, pomerančové nebo jablečné džusy. A pak můžete zjišťovat, jaká z potravin, co je vám podávána, je dražší a naopak levnější. Tato zábava je nyní populární v Maďarsku. Dokonce lze takhle porovnávat vodu. Hru nemusíte hrát zrovna ve chvílích, kdy nejde elektřina, ale kdykoliv vás napadne.
Na škodu není ani hádání, co to vlastně vůbec jíme. Stačí nechat člověka zacpat si nos, zakrýt oči a dát mu něco do pusy, aby to sežvýkal a snědl. Je to daleko obtížnější, než když někdo něco jí jen se zavřenýma očima a s „volným“ nosem.
karty, tarotové, hra
Pokud máte nabíjecí podsvícení do knížek, budete mít výhodu a můžete si číst, ale u čtení vždy pozor na to, abyste si nezkazili oči. Při svíčkách se dá hrát i pexeso nebo si jen tak po tmě malovat není také špatné.
Během dlouhých temných večerů se dá i relaxovat při svíčkách ve vaně nebo jen tak při hudbě v posteli. Je tolik věcí, které se dají dělat i bez elektřiny, stačí jen chtít.