Nejlepší střední obránci ve fotbale

ELIAS FIGUEROA
Pro Evropany možná trochu neznámé jméno, ale v sedmdesátých letech patřil mezi nejlepší obránce na světě. Stoper Elias Figueroa je v silné konkurenci ofenzivních hráčů jako Zamorano, Salas, Alexis či Vidal, považován za nejlepšího chilského fotbalistu všech dob. Není náhodou, že v 1974-76 třikrát za sebou vyhrál cenu pro nejlepšího jihoamerického fotbalistu a dvakrát pro nejlepšího fotbalistu světa podle FIFA. Figueroa se třikrát účastnil MS, medaili si však nepřivezl.
kopnout do míče
GAETANO SCIREA
Gaetano Scirea je dalším obráncem, který se proslavil především v roli libera. Většinu své profesionální kariéry strávil v turínském Juventusu, kde také slavil velké úspěchy. Kromě sedmi ligových titulů přidal v dresu Staré dámy stejný počet dalších trofejí. Scirea byl součástí týmu, který v roce 1982 vyhrál MS a kromě toho, že patří do italské fotbalové síně slávy, také patří do nejlepší jedenáctky Juventusu Turín všech dob.
míč na trávě
RONALD KOEMAN
Ronald Koeman byl nizozemským stoperem, liberem či záložníkem, který kromě toho, že během kariéry vystřídal Ajax, Eidhoven a Feyenoord, strávil nejlepší část své kariéry v Barceloně. V Barceloně se stal členem dnes již legendárního "Dream Teamu", kde se pod vedením Johana Cruyffa podařilo dát dohromady hráče, jako byli např. Romario, Stoičkov, Laudrup, Guardiola či Bakero. Koeman s Barcelonou vyhrál deset trofejí, dalších osm přidal jako během svých nizozemských angažmá. Velký úspěch přidal i na mezinárodní úrovni, když v roce 1988 získal s Nizozemskem titul mistrů Evropy. Byl proslulý svou kopací technikou. Jeho přímé kopy byly nejen velice přesné, ale také neuvěřitelné razantní. Měl totiž jednu z nejtvrdších střel v historii fotbalu. I díky této vlastnosti se mu během kariéry podařilo vsítit přes 200 gólů, což z něj dělá nejproduktivnějšího obránce v historii fotbalu. Po skončení aktivní kariéry se stal poměrně úspěšným manažerem a působil mimo jiné v Evertonu, Southamptonu či u nizozemské reprezentace.