Půjčka pro lidi

Potíž je někde naprosto jinde. Člověku se nějak moc do těch institucí nechce, neboť ví, převážně z vyprávění jiných, co jej tam čeká a nemine. Samozřejmě si všechny ty zaručené zprávy neověřuje a jen doufá, že nikdy nebude půjčku potřebovat, Jenže člověk míní a život mění.

Může se stát naprosto cokoli, přijde vítr, urve střechu, dojde k havárii vozu, zalíbí se nám něco, na co momentálně nemáme dostatek peněz, prostě nikdy nikdo neví, k čemu může dojít. A pak tedy nezbývá, nežli si nějaký ten obol vypůjčit.

bankovky

Většinou se začíná u příbuzných a většinou se také tak s nimi končí, protože dojde k rozepři. A člověk si připadá jako žebrák. A tak nakonec prokleje všechny příbuzné a také kamarády nekamarády, a nakráčí srdnatě do banky. Odtud jej nesrdnatě vyrazí, protože neměl to, neb ono, potvrzení odsud a odtamtud, ale také výpis ze zdravotní karty a písemný důkaz o tom, že nemá zahraniční konto. Člobrda tedy shání potřebné papíry, a když je během půl roku dá konečně dohromady, zjistí, že tohle není ono a tamto je staré. Situace se opakuje, a nakonec to celé ztroskotá na záznamu v registru, o kterém samotný žadatel nemá sebemenší potuchy. A tady vše končí, protože on sám nemůže záznam vymazat. Jo to jsou zákony, no.

Takže zkusí jinou banku, pak třetí, pak další, a nakonec to vzdá, protože už jej nebaví se nechávat stále a stále vyhazovat.

mince

Americká hypotéka bez registru je o něčem zcela jiném, i když výsledná podstata věci je naprosto stejná. Při této finanční transakci věřitele nějaký registr nezajímá. Tedy, přesněji ze zákona jej zajímat musí a on do něj i nahlédne, možná. Ale při splnění určitých podmínek jej tento záznam nechá zcela chladným a vůbec na něj nebere ohled. To může.

Výsledek je tedy takový, že se jeho peníze přesunou na účet žadatele týž den a týž den má onen človíček po starostech. Nevěříte? Vyzkoušejte!