S očekávaným příchodem miminka je třeba myslet i na pořízení výbavičky

Očekáváte netrpělivě příchod nového človíčka nebo již doma miminko máte a stále přemýšlíte, zda máte vše potřebné? Určitě proto přemýšlíte nad tím, jakou výbavičku bude miminko aktuálně potřebovat. V každém období života má dítě jiné potřeby a jinak tomu samozřejmě není ani v případě miminek, která vyžadují extra péči i výbavu.

Výbavička pro miminko je naprostým základem, bez kterého se při péči o ty nejmenší neobejdete. Klasická výbavička obsahuje nejrůznější věci od oblečení či plen až po ohřívače lahví, sterilizátory či hračky. Pro každého z nás jsou samozřejmě podstatné jiné věci a bez řady nejrůznějších vychytávek se samozřejmě dokážeme i obejít. Výběr vhodné výbavičky tak může být během na dlouhou trať. Lze využít i toho, že řada výrobců dětského zboží má připraveny i speciální startovací sady pro novorozence.

Smějící se miminko

Co by vám rozhodně ve výbavičce chybět nemělo

Vaše výbavička pro miminko by měla samozřejmě obsahovat dostatek oblečení dle ročního období a také látkové plenky. Samozřejmě se vám budou hodit body, dupačky, mikinky, ponožky či čepičky a rukavičky. Dále se neobejdete bez postýlky s vhodnou matrací pro kojence, kvalitního kočárku a autosedačky. Nesmíme zapomenout ani na potřeby pro krmení, přebalování či koupání. Mezi ty lze zařadit i nejrůznější hygienické potřeby.

Při nakupování nezapomeňte ani na výbavu pro maminku. Oceníte zejména kojící podprsenky, hygienické potřeby či kojící polštář. Hodit se samozřejmě může i elektrická odsávačka na mateřské mléko a mnohé další pomůcky, které vám usnadní péči o miminko.

Dětský pokojíček

Produkty pro miminka je nutné pečlivě vybírat

Ať už budete vybírat oblečení, pomůcky či hračky, vždy vybírejte takové produkty, které jsou co nejvíce kvalitní. Měly by být speciálně testovány, aby byly vhodné i pro nejmenší děti. Takovéto produkty mívají atesty pro děti od narození do tří let věku, což znamená, že jsou zdravotné nezávadné a neobsahují tudíž žádné látky, které by mohly miminka ohrozit.