Ve valašském skanzenu je stále co obdivovat

Přemýšlíte, jak strávit volný víkend s dětmi tak, aby to nebyla jen zábava, ale také, abyste se přitom něco dozvěděli? Tak neváhejte a vyrazte do rožnovského skanzenu, který jistě potěší všechny generace. V historickém městečku snadno naleznete zábavu na celý den, ať už je to den všední anebo sváteční. Navíc, ve vyhrazených dnech na vás čeká speciální program plný lidových tradic a zvyků. A samozřejmě se v areálu skanzenu můžete také dobře najíst a spolehnout na kvalitní sociální zázemí, které počítá i s malými dětmi.

dřevěný kostel

K prohlídce se vám nabízí hned tři historické areály, ke kterým patří valašská dědina, mlýnská dolina a dřevěné městečko. Jedná se o původní valašské dřevěné stavby, na které jinde nenarazíte. Ovšem tento skanzen je přitažlivý mimo jiné i tím, že se nejedná jen o pouhou prohlídku vnějšího vzhledu a vnitřního uspořádání jednotlivých staveb, ale narazíte zde i na „živé“ historické postavy. Zejména příslušníci mladší generace se tak mohou dozvědět, jak se dříve pracovalo se dřevem, jak si hrály děti, jak se vyráběly boty, jak se tkalo na stavu, mlelo obilí anebo se jinak zpracovávala úroda. A to je pouze zlomek celkového výčtu předváděných činností. Navíc, pokud do valašského skanzenu vyrazíte v den nějaké speciální akce, můžete se dozvědět mnoho zajímavostí o různých historických zvyklostech, které se například vážou k období masopustu, Velikonoc a samozřejmě také k Vánocům. V průběhu roku zde probíhá celá řada zajímavých výstav, koncertů a komentovaných prohlídek.
skanzen a  holubník

Velkou atrakcí pro vás a také pro vaše děti může být, že si budete moci mnoho činností také sami vyzkoušet a všechno si svýma rukama osahat. Ve skanzenu se rovněž setkáte s živými zvířaty, které na pravou vesnici neodmyslitelně patří.

A pokud náhodou dostanete chuť na větší výlet někam do přírody, tak neváhejte navštívit také vyhlášené Pustevny s jedinečnými stavbami lidové secese architekta Dušana Jurkoviče, které k valašskému skanzenu rovněž náleží.