Chcete mít doma rybičky? Pořízení akvária si dobře rozmyslete!

Přemýšlíte nad pořízením akvária pro děti? Chcete nenáročného domácího mazlíčka a myslíte, že rybička bude to pravé? Proč si to možná rozmyslet? 

Chcete mít doma rybičky? Pořízení akvária si dobře rozmyslete! 

Rybičky jsou považovány za málo náročné domácí mazlíčky, ale to není tak úplně pravda. Jistě, není s nimi tolik práce jako například se psem, nemusíte je vozit k veterináři, nemusí se venčit, koupat a cvičit, ale i tak není akvárium zrovna nenáročné. Samozřejmě záleží i na tom, jak velké akvárium si pořídíte a kolik v něm budete mít rybiček. Akvárko totiž není jen dekorací, nelze ho jen tak nechat ležet ladem, akvárium se musí čistit, rybičky musí mít vhodné prostředí a také rybičky podléhají nemocem, takže na co si dát pozor? 

rybky v akváriu

Jedna nebo celé hejno? 

Pokud chcete rybičku pořídit dítěti, je dobré vybírat druhy, které nepotřebují společnost a mohou být v akváriu bez filtrace a dalšího vybavení. V tom případě pak můžete mít jen jednu rybičku v menším akváriu, které může být hranaté ale i kulaté, v malém akváriu se vám bude mnohem snadněji měnit voda, budete moci rybičku vždy pozorovat a v případě, že rybička umře, lehce vyčistíte akvárium a můžete pořídit rybičku novou. Malé akvárium navíc nemusíte složitě vybavovat, nemusíte zapojit filtr do elektřiny a akvárium snadno přenesete z místa na místo. 

Pokud ale chcete hejno rybiček nebo jen několik kusů rybiček, už bude zapotřebí založit akvárium větší. Pak je nutné pořídit filtr, někdy také topítko do akvária, často je nutné i osvětlení nebo kryt na akvárko. Počítejte nejen s větší investicí, ale také s mnohem větší náročností. Akvárium budete muset čistit, což zabere celkem dost času, navíc se rybičky mohou napadat, můžete řešit různé problémy a hlavně budete muset založit akvárium s vhodnými podmínkami, což obvykle vyžaduje i rostliny. 

modrá rybička

Ano nebo ne? 

Pokud váháte, vězte, že každé zvířátko vyžaduje péči. Takže i rybička či hejno rybiček. I když nebudete doma, bude se vám muset o rybky někdo postarat, budete muset akvárium čistit, rybičky krmit. Oproti jiným zvířátkům jsou ale rybičky méně pracné, mají své kouzlo a jistě si je zamilujete. No a to nejlepší je, že se rybičky hodí i do domácnosti alergiků. 

Zkusit si péči o rybičky můžete právě tak, že si nejdříve pořídíte akvárium menší.