Jedlá soda v domácnosti

Hledáte ultimátního a univerzálního pomocníka v domácnosti, který vyřeší všechny starosti a pomůže vám například s pečením nebo s pitným režimem? Představujeme možná tu nejobyčejnější a zároveň nejužitečnější ingredienci, kterou si můžete pro tyto účely pořídit – jedlou sodu.

pečící soda

Co všechno můžete s jedlou sodou vykouzlit? Máme pro vás několik tipů, jak ji doma co nejefektivněji využívat, nejen na vaření. Jedlá soda je velmi levnou záležitostí, to znamená, že si nemusíme lámat hlavu s drahými prostředky na jednotlivé oblasti. Pokud máte, stejně jako my, rádi univerzální poklady v domácnosti, pak se s námi pusťte do práce!

Základní užitek nalezne jedlá soda, jak již bylo zmíněno, právě v kuchyni. Je skvělá jak do pečení, tak i do vaření. Ideální použití je při přípravě těsta, kdy je našim cílem kromě jiného i to, aby nám v troubě trochu vyběhlo a bylo nadýchanější. Soda je v mnoha případech lepším zdrojem tohoto efektu než klasický prášek do pečiva, který může obsahovat spoustu chemických přísad, jako jsou například fosfáty. Kromě pečení využijete tento kouzelný prášek i při přípravě limonád. Stačí nasypat trošku do obyčejné vody, přidat mátu a čerstvé ovoce, a máte zásobu skvělé limonády na celý den!

letní limonáda

Přesuneme se do koupelny – prášek je skvělým pomocníkem také při čištění odpadů, zejména v místech, kam se špatně dostanete houbičkou, nebo tehdy, když se vám usazuje vodní kámen a nejde setřít obyčejnou houbičkou. Jedlou sodu stačí nasypat v hojném množství na problematická místa a potom zalít velikou dávkou obyčejného octa. Chemická reakce v podobě husté pěny se záhy dostaví. Pak už stačí jen všechno spláchnout a máte uklizeno!

Kromě úklidu můžete zapojit využívání tohoto přípravku i na bělení vašich zubů. Jedlá soda na zuby https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/k-zarivemu-usmevu-vam-staci-levna-jedla-soda/ je zdravý a revoluční způsob, jak si udržovat krásný přirozený úsměv.