Kde koupit chodítko pro holčičku

Asi každý rodič chce, aby se jeho dítě co nejlépe a nejrychleji vyvíjelo. To platí i o tak důležitém mezníku, jako je chůze. První krůčky dítěte jsou prakticky srovnatelné například s prvním slovem. A stejně jako podporujeme dítě v mluvení, hned jak vysloví své první srozumitelné slovo, podporujeme jej i v chůzi, jakmile udělá první krůčky.

Je však jasné, že se tento proces ani zdaleka neobejde bez pádů, zvlášť jakmile naše děťátko zjistí, že tento způsob pohybu je podstatně rychlejší a méně náročný na energii než lezení. A my, jako rodiče, chceme zajistit, aby těchto pádů bylo co nejméně.

choditko3

K tomu používáme nejrůznější pomůcky, jako jsou nejrůznější druhy chodítek. V podstatě se jedná obvykle o kovové konstrukce s kolečky a obvykle plastovými rámy, do kterých se děťátko posadí. Nohama dosáhne na zem, a tak se může pohybovat, podobně jako Fred Flintstone ve stejnojmenném seriálu.

Naprostá většina dětí si toto zařízení rychle oblíbí, neboť jim umožní podstatně rychlejší a méně náročný pohyb, než na jaký byly dosud zvyklé. Avšak je zde otázka: kde jej můžeme koupit, zvlášť pokud sháníme nějaké specifické, jako například chodítko pro holčičku Chytrá Liška?

choditko4

Ve velkých nákupních centrech je často nemají. Řešením jsou zde tedy specializované obchody s potřebami pro malé děti. Zde si můžete vybrat z poměrně široké škály modelů i velikostí, takže vyberete takové, které bude vašemu potomku sedět a navíc se mu bude i líbit.

Další možností je pak internet. Zde najdete modely všech tvarů i velikostí, problém ovšem je, že nebudete mít možnost je před koupí vyzkoušet, zda budou vašemu dítěti sedět. Na druhou stranu, ceny jsou zde často nižší.

Nebo také můžete vzít v úvahu fakt, že děti rostou skutečně rychle, a stejně rychle se učí, takže je pravděpodobné, že za pár měsíců buď chodítko přeroste, nebo jej již nebude potřebovat. A proto můžete koupit nějaké použité. Věřte, že tím ušetříte dost peněz.