Naučte se hrát na elektrickou kytaru

Nákup vhodné kytary

Jestliže Vás zaujala elektrická kytara a rádi byste se na ni naučili hrát, tak se není čemu divit, protože se jedná o velmi populární nástroj. Musíte však počítat s tím, že za jeden den se nenaučíte hrát nějakou složitou písničku, protože chce to opravdu cvičit a věnovat tomu čas. Každý člověk má také jistý hudební sluch a talent, ovšem trénink je rozhodně velmi důležitý. Do začátku je lepší zvolit spíše univerzálnější kytaru, což je také vhodné v případě, kdy ještě nevíme, co vlastně budeme hrát.

detail kytary

Když už jsme pokročilý a víme, že se nám líbí třeba rock, tak si můžeme zakoupit kytaru v kategorii Hard & Heavy, jenž se vyznačují výrazným zvukem. Takže tyto specifické kategorie se hodí pro určitý žánr. Nejčastěji je tělo kytary z určitého dřeva, přičemž každý druh má na výsledky zvuk jistý vliv. Dále musíme sledovat struny, stavbu, provedení a tak dále, a proto je dobré zajít do specializovaného obchodu, kde Vám s výběrem rádi poradí.

Kytarové efekty

Elektrická kytara je běžné spojená se zesilovačem, přičemž ty běžné nijak zvuk neupravují, a proto je hezky čistý. Když chceme dosáhnout změny zvuku, tak se prodávají kytarové efekty, kdy se jedná o speciální elektronickou součástku, která nám o to postará. I z běžné elektrické kytary se dá díky této šikovné krabičce dostat mnohem lepší zvuk, čímž její úroveň opravdu pozvednete.

hraní na koncertě

Různých zařízení opravdu hodně, takže je zapotřebí se rozmyslet, jaký efekt byste chtěli a potom procházet jednotlivé zařízení a číst si o nich informace, abychom našli ideální pro nás. Jedním z populárních je Catalinbread belle Epoch, který pochází od kvalitního výrobce, který dbá na dlouhou životnost svých zařízení. Na webu najdete také veškeré základní informace, jenž Vám napoví, jestli je to zařízení vhodné pro Vás. Pokud ne, tak to není žádný problém, protože tento prodejce má skutečně širokou nabídku, takže se můžete poohlédnout po jiném.