Proč vznikají problémy

Každý, kdo už měl vztah, si asi už pravděpodobně prošel krizí. Nejen vztah, ale i manželství prochází krizí. Bohužel je tomu tak. Ne všechna manželství nutně musí mít krizi nebo neustálé hádky, ale taková manželství, která je mají, musí vyhledat co nejdříve řešení, které by jim pomohlo.

Řešení, které by jim pomohlo, je totiž úplně jednoduché; navštívit manželskou poradnu Praha, kterou vede profesionálka Drahomíra Šínová. Proč ale vznikají problémy v manželství a v partnerství si více rozebereme v tomto poučném článku.

milující se pár

Komunikace – ano. Přestože by se tomu mnozí divili, jedním ze zásadních problémů je komunikace. Manželé (či partneři) spolu často nekomunikují tak, jak by měli. Nejsou otevření tomu druhému. A potom vznikají menší problémy a časem rostou a rostou a jsou větší a větší. Komunikace je jedním z nejzásadnějších bodů, který je v manželství důležitý.

Důvěra – mnoho lidí si bohužel časem ne příliš důvěřuje a to může negativně ovlivnit jejich vztah a manželství. Lidé (tedy partneři nebo manželé) by si mezi sebou měli navzájem bezmezně věřit.

terapie

Nevěra – Tento bod je opravdu složitý a může být takzvaným „zabijákem“ vztahu nebo manželství. Když je jednou člověk tomu druhému nevěrný, není to dobré a nepřináší to nic dobrého. Často se manželství (či partnerství), kde vznikla nevěra, už mnohdy nedají zachránit. Nevěra může vlastně vzniknout i v dlouholetém manželství (třeba dvacet let) a to už je potom opravdu tragédie, protože místo co byste byli se svou láskou, musíte čelit nepříjemné krizi. Nevěra se často dá odpouštět hodně těžce (v některých vztazích či manželstvích vůbec). Proto by páry, které mají tyto problémy, vidí to a často se hádají, měli co nejdříve navštívit manželskou poradnu v Praze, kterou vede Drahomíra Šínová, nebo jinou poradnu. Důležité je ale své problémy řešit dříve, než bude pozdě.