Rád bych prosil, jenom o víkendu

Vidíme tu neustále a pořád častěji, nejrůznější weby, aplikace a kdo ví co všechno, které vás zahlcují inzeráty na brigády, přivýdělky a práce. Všude je toho plno a vy si říkáte, jaký dneska může mít člověk problém, když shání práci? Ono je to všechno super a pravda, je tu velké ALE. Není to tak úplně, jak to vypadá.
 životopis

Hledáte brigádu?

Tak to si připravte spoustu nervů, protože dobrou brigádu ke studiu najdete tak jedenkrát za rok. Samozřejmě, pokud máte volnější studium a nevadí vám práce večer, je to v pořádku. Pokud si však chcete přivydělat k právnické fakultě nebo lékařské, tak to se rozlučte s dobrým výdělkem, zvláště pokud neumíte něco navíc jako natáčet a nemáte ani vlastní techniku. A pokud ještě k tomu všemu nestudujete ve svém rodném městě? Tak to se rovnou upište s ledvinou. Spousta fajn „brigád“ je totiž buď na směny, večerní hodiny (což se nevyplatí kvůli ranním seminářům) anebo je to tak málo placené, že za tu práci a námahu to stejně nestojí.
 

A co práce na HPP?

Pokud máte spoustu volného času a právě jste vyšli střední, máte spoustu nabídek v nejrůznějších fabrikách a továrnách, všichni se předhazují lepšími bonusy, avšak pokud nechcete strávit život v továrně, tak se vám oseká výrazná část zaměstnání. Samozřejmě můžete pracovat v call centrech nebo jako „obchodníci“, ale věřte nám, za pár chvil budete chtít povraždit všechny na téhle planetě, kromě těch pár lidí, kteří vám popřejí pěkný den. Poté tu jsou samozřejmě velké pracovní pozice jako manažer nebo konzultant a podobní, jenže přiznejme si, pokud nemáte VŠ ekonomickou a neumíte alespoň výborně anglicky, rovnou si dejte přihlášku do té fabriky.
 tlačítka klávesnice

A jak to mají starší?

Starším lidem se snad nejlépe shání nějaká ta práce. Spousta z nich je v sedavé poloze, málo pohybu a hlavně, pokud náhodou budete pilnější než průměrný pracující (což vůbec není těžké), ještě si tam možná vysloužíte i nějakou tu prémii. Pokud tedy důchodce hledá něco, čím vyplní čas, tak ti jediní si určitě přijdou na své.