Sport je součástí zdravého životního stylu

Sport je součástí zdravého životního stylu. Každý člověk by měl pravidelně nějak sportovat, ať už jsou to jen procházky venku či cvičení doma nebo v posilovně. Zkrátka tělo pohyb potřebuje, abyste se cítili dobře, svěže a měli dostatečnou imunitu. Bohužel, někteří lidé to mají nastavené jinak a sport nemají v běžném režimu života zaveden. Bez pohybu se v těle ukládá přebytečný tuk, jste unavení, a stěžujete si na to, že přibíráte na váze. Přitom stačí tak málo! V dnešní době máme nespočet druhů sportů, a stále se rozrůstají. Každý si vybere to, co ho bude bavit. Pokud jste žena, poradila bych vám z mé zkušenosti běhání, cvičení s vlastní váhu těla, plavání nebo taneční sporty.

cvičení

Na věk se vůbec ohlížet nemusíte, ale čím dřív začnete, tím líp, tělo vám za to pak poděkuje. Skvělým tipem na tančení sport je zumba, je to vhodné pro kohokoliv bez ohledu na věk a je to jednoduché. Pokud hledáte sport pro vaši dceru, která chce tančení, skvělým tipem je akrobatický rokenrol. Je to velice dynamický sport a výhodou je jeho variabilita, můžete tančit v páru nebo v ženské formaci. To samé nabízí třeba street dance nebo hip hopový styl tance, tento styl je spíše volnější a naučíte se zde improvizovat. Ovšem určitě zde jsou nadšenkyně a nadšenci míčových her.

bojový sport

Na světě je tolik druhů! Tennis, volleyball, basketball, football, badminton nebo třeba stolní tenis neboli ping pong. Pokud se chcete umět bránit, existují workshopy sebeobrany a různých bojových umění, kde potřebujete trénovat sílu svého těla a hbitost. Pokud nechcete přímo nějaký sport, nebo na to nemáte tolik času, nezoufejte. Stačí každý den zajít třeba na procházku rychlejší chůzí, stačí hodinová procházka na čerstvém vzduchu venku. I tak můžete zhubnout, sice pomaleji, ale jde to. Samozřejmě musíte adekvátně zvolit stravu. Ale to už je pak na každém, jak se k tomu postaví. Hlavně neseďte celé dny jen u televize nebo počítače a jděte alespoň na tu malou procházku.