Zůstaňte štíhlí

Mnoho lidí, žen i mužů, sní o štíhlé postavě, ale málokomu se chce pro to něco udělat. Přitom pravidlo pro zachování hmotnosti je jasné, dodržet rovnováhu mezi příjmem kalorií a výdejem. Jenže když ono jídlo je tak lákavé, uspokojovat naše chuťové pohárky, to nám přináší rozkoš, kvůli které jsme nějaké to kilo navíc ochotní přijmout. Vždy tu máme možnost zvýšit výdej energie. Jenže sportovat, to chce občas pevnou vůli a ta řadě z nás chybí.

obezita

Víte o sobě, že byste měli nějaké to kilo shodit, ale nechce se vám do diety, nechce se vám měnit jídelníček a nechce se vám sportovat? No tak to bude hodně velký problém! Můžete zkusit věřit na zázraky a každý večer zkusit autosugesci a říkat si: „do ráno zhubnu dvě kila“, ale jak asi tušíte, tudy cesta nevede. Můžete zkusit zázračné koktejly na hubnutí, ty by mohly fungovat, pokud jimi nahradíte jedno hlavní jídlo. Není to přímo dieta, ale jak dlouho to vydržíte? Měsíc, dva? A pak se stejně vrátíte ke své běžné stravě.

obezita

Na rovinu, nemůžete upravit svou váhu, pokud něco nezměníte. Takže máte dvě možnosti. Buď uberete na příjmu potravy, rozhodně nemusíte držet žádnou dietu, ale zkuste navýšit podíl zeleniny na úkor příloh. Vyhýbat se mastných a vysoce kalorickým jídlům, dopřávat si je jen skutečně občas, pro potěchu vašeho jazýčku, ale určitě ne pravidelně každý víkend. Anebo přidáte nějakou sportovní aktivitu. Nemusíte každý den dvě hodiny běhat, ale co začít více chodit, do práce, do obchodu, nachodit denně 7000 kroků by neměl být až takový problém a uvidíte, jak vám to prospěje. Sledovat svou váhu není žádný rozmar, ale i když doma váhu nemáte, jistě sami víte, zda máte nadváhu nebo ne. Tělo vám totiž samo dá znamení, a pokud se zadýcháváte do schodů, je něco špatně. Na nic nečekejte a upravte svůj jídelníček nebo začněte sportovat. Žijte zdravě.