Björn Borg, miláček žen

Život Björna Borga se musí rozdělit na dvě části – tenis a osobní život. Začneme tenisem. Narodil se 6. června 1956 ve švédském Södertälje, dnes už uvádí jako své bydliště hlavní město Švédska, Stockholm. Profesionálně se začal tenisu věnovat v roce 1973. Za začátky tenisové kariéry vlastně svým způsobem může jeho otec. Borg byl v dětství fascinován zlatou pálkou, kterou jeho otec vyhrál ve stolním tenisu.
Ovšem svému synovi pořídil tu tenisovou a od té doby to vlastně všechno začalo. Od chvíle, kdy se tento tenista poprvé objevil, tak budil rozruch, Na tu dobu byl nesmírně atletický, čímž už tehdy měnil pojetí tenisu, jelikož takových hráčů až tam moc nebylo, a když už, tak by se dali spočítat na prstech jedné ruky. K tomu se musí dále přičíst i to, že byl dost svalnatý. Když mu bylo teprve 15, tak hrál svůj první Davis Cup za Švédsko proti Novému Zélandu a dokázal zvítězit.
tenisový míček
Začínal vyhrávat zásadní juniorské turnaje, mezi nimi i grandslamy. V roce, kdy se stal profesionálem si zahrál hned první finále v Monte Carlu, kde se mu postavil jeden z tehdejších tenisových bouřliváků Ilie Năstase. Když hrál kupříkladu svůj první Wimbledon, tak dosáhl až o čtvrtfinále, kde ho porazil bývalý britský tenista Roger Taylor. Tohle čtvrtfinále bylo dosaženo i z části proto, že hodně hráčů tehdy bojkotovalo ATP a na Wimbledon nepřijelo.
antukový dvorec
Na konci roku 1973 už byl osmnáctý na světě, což začalo svým způsobem vířit vody, protože to byl první rok mezi profesionály, což bylo velmi slušné. V roce 1974 už to přišlo naplno. Vyhrál poprvé French Open, a to mu nebylo ještě ani osmnáct let. V té době se stal nejmladším vítězem v historii tohoto francouzského grandslamu. Když to zkompletizujeme, tak vítězství na grandslamech je více než vynikající.
French Open vyhrál šestkrát, a to 1974, 1975, 1978, 1978, 1979, 1980 a 1981. Na Wimbledonu to bylo pětinásobné vítězství v kuse, 1976, 1977, 1978, 1979 a 1980. Na Australian Open se mu naproti tomu nikdy moc nedařilo. Nejdále se dostal do 3. kola v roce 1974. No a US Open, tam to bylo čtyřikrát finále, ale nikdy nezakončené titulem, 1976, 1978, 1980 a 1981. Za kariéru získal celkově 64 titulů ATP.
Světovou jedničkou se stal v roce 1977. Ovšem našlápnutou kariéru ukončil v pouhých šestadvaceti letech. Co se týká jeho soukromí, tak byl dvakrát ženatý, z každého manželství má jedno dítě. Ovšem nebyl zrovna svatý. Ne nadarmo se o něm říkalo, že je miláček žen. Jeho druhá manželka, se kterou dítě neměl, o něm napsala knihu a není to zrovna hezké čtení. Psala například o tom, že žebral na ulici od lidí o drogy.
Když hrával, dokonce byl pod jejich vlivem a prý prohrál i finále Wimbledonu v roce 1981. Kromě toho vyžadoval orgie ve více lidech, chodil za prostitutkami a tak se s ním rozvedla.